O mnie

Anna Jakubczak (pseud. lit. Maria Ivanova) – poetka, prozatorka, publicystka, animatorka kultury, redaktor naczelna Magazynu Kulturalnego Horyzont oraz portalu E-Tuszem.pl. Organizatorka spotkań autorskich oraz performance’ów artystycznych m.in. w Książnicy Pomorskiej, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Ukończyła studia magisterskie na kierunku dziennikarstwo i zarządzanie mediami na Uniwersytecie Szczecińskim, broniąc pracę dyplomową pt. Kreowanie wizerunku medialnego na przykładzie działalności Kabaretu OT.TO.

Od 2016 roku kandydatka do Związku Literatów Polskich. W latach 2017-2018 prowadząca audycję Let’s Rock! w Akademickim Radiu Pomorze. Reporterka TVP 3 Szczecin, Głosu Szczecińskiego oraz Kuriera Szczecińskiego w latach 2015-2017. Współpracuje z Klubokawiarnią Sorrento, Inku Szczecińskim Inkubatorem Kultury oraz z wieloma wydawnictwami, portalami, organizacjami ogólnopolskimi i zagranicznymi.

Swoją twórczość publikowała w ponad czterdziestu antologiach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Przez trzy lata była stałą autorką w cyklu poetyckim The Year of The Poet, wydawanym przez amerykańskie wydawnictwo Inner Child Press pod kierownictwem Williama St. Petersa. Wyróżniona w II i III Ogólnopolskim Konkursie im. Józefa Bursewicza O Złotą Metaforę za wiersze Przypinka oraz Kaprysik. Zauważona w IV edycji w/w konkursu za zbiór wierszy Citylight, Światłowód oraz Planetarium. Autorka zbioru poetyckiego Ars Poetica (Londyn, 2013). W  przygotowaniu powieść Wiatr nadziei, tom bajek dla dzieci Wiewiórze historie ze starego modrzewia oraz zbiór opowiadań Wrota do podświadomości.

Prywatnie miłośniczka literatury rosyjskiej ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Michaiła Bułhakowa, Puszkina oraz Lwa Tołstoja. W swoich poetyckich poszukiwaniach inspiruje się Agnieszką Osiecką oraz Julią Poświatowską.

W życiu i w sferze duchowej niczym kot chodzi swoimi drogami.

 

Przez 4 lata portal E-Tuszem.pl był stroną o charakterze stricte kulturalnym, na którym pojawiały się wywiady, artykuły, recenzje czy fotorelacje z wydarzeń. Obecnie wspomniane treści mogą Państwo znaleźć w zakładce Szuflada, do której zajrzeć zachęcam.

E-Tuszem.pl zostało zastąpione przez nową inicjatywę portal Ukochajsiebie.pl. Stronę poświęconą psychologii, uzdrawianiu, relacjom międzyludzkim i intymności. Na której pojawiać się będą również teksty związane z literaturą, kartami anielskimi czy lifestylem.

Obecnie charakter E-Tuszem.pl związany jest jedynie z promocją moich usług jako specjalisty ds. marketingu, copywritera, pozycjonera oraz organizatora wydarzeń i konferansjera. Od 2016r. organizuję spotkania autorskie, koncerty, wystawy, pokazy taneczne i performance’y w Szczecinie, m.in. w Książnicy Pomorskiej, Inkubatorze Kultury, Klubokawiarni Sorrento, Klubie Rocker czy Centrum Euroregionu Stara Rzeźnia. Moje działania od 2019r. rozwinęły się również o Kraków, Warszawę czy Żyrardów.

Od 2019r. aktywnie działam jako specjalista ds. marketingu i copywriter, współpracowałam m.in. z Agencją Purenet, OX Media, IAM Sp.Z.O.O, Seomood, TXT4SEO, pisząc artykuły z zakresu: gastronomii, nieruchomości, odzieży, aranżacji wnętrz, nowych technologii, kosmetyków, ozdób świątecznych, akcesoriów, zdrowia i urody czy marketingu. Współpracuje również ze sklepem medycznym Kredos.pl oraz norweskim portalem ogłoszeniowo-aukcyjnym Noran.no. Prowadziłam również konta w social mediów klientów agencji oraz jako freelancer, m.in. Eccolo – Świadome Lody.

Jestem również z wykształcenia dziennikarzem z 5 letnim doświadczeniem, które zdobywałam, dzięki pracy dla redakcji prasowych i telewizyjnych, m.in. w TVP 3 Szczecin, Kurierze Szczecińskim, Głosie Szczecińskim czy Akademickim Radiu Pomorze. Prowadziłam również do 2019r. własne czasopismo online tj. Magazyn Kulturalny Horyzont.

Gwarantuję profesjonalne i indywidualne podejście do klienta, komunikatywność i terminowość. Ceny poszczególnego zlecenia ustalane są indywidualnie.

Jeśli chcą państwo próbkę moich prac lub zapoznać się z moją działalnością oraz są państwo zainteresowani współpracą, zapraszam do kontaktu przez stronę lub e-mailowo pod adresem a.jakubczak@e-tuszem.pl oraz odwiedzenia zakładek Portfolio, Cennik oraz Impresariat.