W miniony piątek odbył się występ Kabaretu OT.TO, w którego skład wchodzą: Wiesław Tupaczewski, Andrzej Tomanek i Andrzej Piekarczyk. W Klubokawiarni Sorrento goście mogli posłuchać największych przebojów popularnego tria.

Już na wstępie artyści przywitali zebraną publiczność Zasmażką, najbardziej rozpoznawalną piosenką z repertuaru. Nie ma chyba osoby, która choć raz nie zanuciłaby kultowego tekstu:

Poznałem cię w przydrożnym bistro. (…)

Romantycznie jadłaś schab

Nagle rzekłaś do mnie,

Daj mi kaszanki,

Ten schab ma chyba ze sto lat! (…).

Podczas piątkowego koncertu można było usłyszeć również repertuar bardziej rockowego wcielenia Kabaretu OT.TO, czyli zespołu 7777. I tak od pierwszych gitarowych riffów publiczność dała porwać się piosenką Jak ja kocham cię. Pojawił się też akcent hip-hopowy, kiedy wybrzmiał utwór Droga pani sąsiadko, będący inspiracją piosenki Jak zapomnieć zespołu Jeden Osiem L. I tak z sali Klubokawiarni na chwilę przenieśliśmy się między osiedlowy sklep a klatkę schodową:

Droga pani sąsiadko pani mi wybaczy, lecz ostatnio zaczęłam

W domu nawet w pracy

Rymować,

Rapować znienacka

Słucham radia w kółko i stąd ta reakcja

(…)

Droga pani sąsiadko co też pani mówi,

trzeba słowa szanować z szacunku dla ludzi

Chcę pani zapodać temat jedwabisty

(…)

zamiast słów uznawanych powszechnie za wulgarne

używać zamienników o ile fajniej

powiedzieć komuś “piękna twoja mać

ty kaktusie zalotny, udaj się spać”

(…)

Nie zabrakło również takich przebojów jak Jestem sprytna i wybitna, pełnego dystansu Dozwolone od lat 50, czy choćby Żona szuka rolnika. A dla wszystkich miłośników muzyki disco polo, Kabaret zaśpiewał mix coverów piosenek Sławomira Miłość w Zakopanem oraz Zenona Martyniuka Przez Twe oczy zielone. Swój mocny akcent w występie miały również kobiety, a raczej ich walory w piosence Twój biust.

Podczas przerw między utworami Kabaret OT.TO zasypywał publiczność licznymi anegdotami i wzajemnymi żartami; wrażenie na publiczności zrobił również beatbox w wykonaniu Andrzeja Piekarczyka.

Ponadgodzinny koncert zakończył się utworem Autobiografia Jolki, nawiązującym do piosenki Budki Suflera. I tak członkowie Kabaretu OT.TO zabrali nas w prawdziwą retrospekcyjną podróż po swojej niemal 30 letniej karierze. A tłumnie zebrana tego dnia widownia, udowodniła, że twórczość Kabaretu nie tylko łączy pokolenia, ale przede wszystkim wciąż daje radość słuchaczom; zaś sami członkowie Kabaretu niezmiennie pozostają w formie.

I OT.TO właśnie chodzi….

Wywiad z Kabaretem OT.TO już wkrótce na portalu E-tuszem.pl

RSS
Facebook
Facebook
Twitter
Visit Us
PINTEREST
LinkedIn
INSTAGRAM
Share: