Ciężko Ci zmotywować się do nauki? Ciągle dopada Cię prokrastynacja? Brakuje Ci poukładania i systematyczności? Gubisz notatki lub są one dla Ciebie nieczytelne? Sprawdź planer do nauki angielskiego od Preston Publishing i ucz się z przyjemnością.

Jeśli na większość pytań ze wstępu odpowiedziałeś twierdząco i marzysz, aby w końcu systematycznie i efektywnie uczyć się języka angielskiego, to mam coś specjalnie dla Ciebie. Planer do nauki języka angielskiego, to kalendarz łączący w sobie klasyczny organizer, pozwalający tematycznie rozplanować sobie niemal na cały rok naukę konkretnego materiału. Jego atutem jest przede wszystkim ogrom miejsca na własne notatki. W podanych miejscach wydawca sugeruje podział materiały na czasowniki, idiomy, słownictwo, gramatykę, wymowę, a nawet umieścił specjalne kwadraciki do wycięcia w ramach gry pamięciowej. Jest również czarna lista na słownictwo, które pomimo ciągłego uczenia, wypadają nam z pamięci, a nawet fiszki pomocne w nauce. Znajdziemy również tabelkę na tzw. „słowa zakazane”, czyli miejsce na upust swojej złości podczas nauki trudnych zagadnień, które wywołują w nas frustrację.

Jest to książka pozwalająca przede wszystkim na rozwój własnej kreatywności w poukładaniu materiału do nauki, stworzenia indywidualnego „podręcznika idealnego”, skutecznego w przyswajaniu zagadnień języka angielskiego, będącego formą zabawy z możliwością poniesienia się wyobraźni. Książki, którą chce się zabrać ze sobą i z chęcią do niej zaglądać. Pozwalająca na kojarzenie nauki języka nie z przymusem, a zabawą i czymś osobistym, właśnie jak kalendarz czy sekretnik. Z czym po prostu nie chce się rozstawać.

Atutem książki jest jej czerwona okłada, przyjemna dla oka i przykuwająca uwagę. Zaletą według mnie jest też wybór twardej oprawy, dzięki czemu jest odporna na zagięcia a w połączeniu z ciekawą, żywą grafiką jest zarówno elegancka, ale i nowoczesna. W planerze znajdziemy wiele zabawnych ilustracji, a szata graficzna jest bardzo kolorowa i przejrzysta. Co najbardziej mi się spodobało to koperta na fiszki przyklejona na wewnętrznej stronie tylnej okładki. Bardzo dobre rozwiązanie dla osób (np. mnie), które uczą się poprzez różne gry z wykorzystaniem kartoników, karteczek itd. i nie chcą ich pogubić.

Wadą może być format książki, zwłaszcza dla osób lubiących niewielkie kalendarze w standardowym formacie B5. Planer od Preston Publishing został on wydany w formacie A4 oraz jego waga, ponieważ przez wspomnianą twardą okładkę jest on cięższy od standardowego kalendarza. Trochę podczas korzystania planer kojarzył mi się z używanym niegdyś przeze mnie kalendarzem motywacyjnym Briana Trace, jednak uważam, że ten od Preston Publishing jest bardziej przejrzysty i wygodny.

Sam planer wypada w podsumowaniu pozytywnie. Jest dla mnie ciekawą pozycją na rynku kursów językowych, na której warto „zawiesić oko”. Na pewno trafi on w gusta osób, które lubią mieć wszystko poukładane i zaplanowane, szukających dla siebie kalendarza idealnego, wyróżniającego się na tle innych.

RSS
Facebook
Facebook
Twitter
Visit Us
PINTEREST
LinkedIn
INSTAGRAM
Share: